Poniżej znajduje się kilka typowych ścieżek użytkowników Foodera. Służą one zobrazowaniu, jak Fooder prezentuje przepisy pochodzące z serwisów i blogów kulinarnych, w zależności od tego czy użytkownik dodał dany przepis do swojego zbioru na Fooderze, czy nie.

1. Przepisy znalezione w Internecie

ingofrafika_1.1
ingofrafika_1.2
Dopóki Pani Grażyna nie kliknie w przycisk Dodaj do Twoich przepisów, żadne treści nie zostaną zapisane na Fooderze. Kliknięcie w przycisk Dodaj do Twoich przepisów, przeniesie Panią Grażynę do kolejnego widoku, jakim jest ujednolicony widok przepisu na Fooderze.

ingofrafika_1.3
Przepis w takiej formie widzi tylko Pani Grażyna. Mimo, że może go zmodyfikować w dowolny sposób, zmiany te widoczne będą tylko dla niej. Pani Grażyna działa więc w ramach dozwolonego w prawie autorskim użytku prywatnego.
ingofrafika_1.4
Pani Grażyna w ten sposób zbiera przepisy z Internetu. Podobnie jak ponad 170 tysięcy użytkowników, którzy piszą między innymi:

„Oh, do tej pory zapelnilam pare segregatorow z przepisami:-) , czyli tradycyjnie-drukowanie. Czasami nie schowalam przepisu do segregatora, przepis gdzies sie zawieruszyl, musialam szukac w necie od poczatku…..ehhhh:-)”

„Do tej pory wszystko ściągałam na dysk i drukowałam. Ale dobrze mieć dostęp online do „swoich” ulubionych przepisów. I móc podrzucić link do mojej książki np. sąsiadce.”

„Moja wyszukiwarka była już całkowicie zablokowana stronami z przepisami, które dodawałam do swoich „ulubionych”, nie miałam nawet czasu ich przeglądać. W końcu wszystko sobie posegreguję.”

 

2. Przepisy znalezione na profilu innego użytkownika Foodera

ingofrafika_2.1
Profil każdego użytkownika na Fooderze jest publiczny. Na pierwszy rzut oka profil publiczny jest bardzo podobny do profilu osobistego. Podstawową różnicą jest to, że Pan Janusz po kliknięciu w poszczególne miniatury, nie zobaczy treści w ujednoliconym widoku przepisu (w tym jej ew. modyfikacji), lecz zostanie skierowany do oryginalnego wpisu na blogu lub innym serwisie kulinarnym, z którego przepis pierwotnie dodała do Foodera Pani Grażyna.
ingofrafika_2.2
Dla Pana Janusza Fooder wyświetla oryginalną stronę z przepisem w tzw. iFrame, dzięki czemu po prawej stronie pojawia się przycisk Dodaj do twoich przepisów. Oryginalna strona nie jest w żaden sposób kopiowana na serwer Foodera. Wizyty generowane z Foodera są widoczne w statystykach oryginalnej strony, podobnie jak i wyświetlenia reklam, jeżeli takowe znajdują się na stronie. Prawdopodobnie Pan Janusz nigdy nie trafiłby na ten przepis, gdyby nie odwiedziny na profilu Pani Grażyny.

3. Przepisy znalezione wśród ostatnio dodanych na Fooderze i innych listingach w ramach Foodera

ingofrafika_3.1
Podobnie jak w przypadku Pana Janusza, Pani Barbara po kliknięciu w poszczególne miniatury, nie zobaczy treści w ujednoliconym widoku przepisu na Fooderze (w tym ew. modyfikacji poczynionych przez użytkowników), lecz zostanie skierowana do oryginalnego wpisu na blogu lub innym serwisie kulinarnym, z którego ten przepis pierwotnie dodali inni użytkownicy Foodera.
ingofrafika_3.2
Dla Pani Barbary Fooder wyświetla oryginalną stronę z przepisem w tzw. iFrame, dzięki czemu po prawej stronie pojawia się przycisk Dodaj do twoich przepisów. Oryginalna strona nie jest w żaden sposób kopiowana na serwer Foodera. Wizyty generowane z Foodera są widoczne w statystykach oryginalnej strony, podobnie jak i wyświetlenia reklam, jeżeli takowe znajdują się na stronie. Prawdopodobnie Pani Barbara nigdy nie trafiłby na ten przepis, gdyby nie odwiedziny na Fooderze.